Previous Entry Поделиться Next Entry
5-й канал спіймано на порушенні закону про авторське право
wetally
5 авторських сюжетів від газети "Взаємодопомога" легким рухом руки перетворюються… перетворюються… перетворюються… у 5 сюжетів 5-го каналу. І тепер, за законом, я, автор цих матеріалів, мушу просити дозволу у каналу чесних новин на використання брендованих "5"-кою відео
Ща за дива? - запитаєте ви
Технологія медіа-шахрайства проста. Авторський знак, титри замилюються, зрізаються, на них поверх вклеюється лого телеканалу. І нарешті, новоспечений матеріал готовий до використання.
Сюжет перший. Олег Мацюк, пастор церкви Сандея Аделаджі, "мочить" репортера-свободівця. Його рука, у зеленому светрі, хапає за обличчя хлопця, його цупкі пальці устромляються у очі опозиціонера, який летить на землю.
Стоп-кадр з мого авторського матеріалу. 
 
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.22.58 AM

Стоп-кадр з каналу "чесних новин". Авторський знак "газети Взаємодопомога" з моїм прізвищем зрізано. Титри "ВІДЕО З YOUTUBE" і логотип "5" говорять красномовно, що тепер без дозволю ютуб і юридичного відділу телеканалу не можна використовувати цей матеріал. Навіть мені. Автору відео.
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.22.50 AM

Сюжет другий. Пастор Посольства Божого, Ігор Сисоєнко виштовхує Володимира Свєтницього за двері. Йому допомагають інші аделаджівці.
Стоп-кадр з мого авторського матеріалу.
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.43.27 AM

Стоп-кадр з каналу "чесних новин". Авторський знак "газети Взаємодопомога" з моїм прізвищем зрізано. 
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.43.38 AM


Сюжет третій. Володимир Свєтницький отримує медичну допомогу
Стоп-кадр з мого авторського матеріалу.
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.47.09 AM
Стоп-кадр з каналу "чесних новин". Авторський знак "газети Взаємодопомога" з моїм прізвищем зрізано. титри замилені.
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.47.17 AM


Сюжет четвертий. Сергій Харченко підбурює народ до агресії проти народних депутатів.
Стоп-кадр з мого авторського матеріалу.
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.51.52 AM
Стоп-кадр з каналу "чесних новин". Авторський знак "газети Взаємодопомога" з моїм прізвищем зрізано. титри замилені.
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.51.59 AM

Сюжет п'ятий. Аделаджівці силою виводять Олену Єскіну з зали засідань.
Стоп-кадр з мого авторського матеріалу.
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.54.54 AM
Стоп-кадр з каналу "чесних новин". Авторський знак "газети Взаємодопомога" з моїм прізвищем зрізано
Знімок екрана 2013-02-04 о 11.54.43 AM

Здавалося би, журналісти 5-го каналу роблять корисну справу. Захищають права громадян. Але як можна захищати одне право, свідомо порушуюче інше, не менш важливе - авторське
Стаття 21 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про авторське право і суміжні права" дає визначення правилам використання чужих творів.
"Без згоди автора (чи іншої особи,  яка має авторське  право), але з обов'язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення, допускається
     1) використання  цитат  (коротких  уривків)  з  опублікованих творів  в  обсязі,  виправданому  поставленою метою,  в тому числі цитування статей з газет і журналів у формі  оглядів  преси,  якщо воно зумовлено критичним,  полемічним,  науковим або інформаційним характером твору, до якого цитати включаються; вільне використання цитат  у формі коротких уривків з виступів і творів,  включених до фонограми (відеограми) або програми мовлення
     2) використання літературних  і  художніх  творів  в  обсязі, виправданому   поставленою   метою,   як  ілюстрацій  у  виданнях, передачах  мовлення,  звукозаписах  чи  відеозаписах  навчального характеру;"

Отже, ім'я автора матеріалу газети "Взаємодопомога", свідомо видалене журналістом 5-го каналу, Азадом Сафаровим, як він зізнався у мережі фейсбук.
Знімок екрана 2013-02-04 о 12.53.10 PM

Зверну увагу, що авторський оригінал не лише використаний Азадом Сафаровим без належного згадування автора згідно закону, але й змінений, відредагований за допомогою відео-редактора.  

З подібною ситуацією на практиці стикався юрист Клим Братковський. Який нещадавно довів у суді, що телеканал ICTV порушив авторське право, використавши чужий твір . Деталі за лінком

І насамкінець нагадаю - порушення авторського права в Україні карається штрафами і навіть позбавленням волі, водночас необізнаність у законавстві не звільняє порушника від відповідальності.


?

Log in

No account? Create an account